ameliyatsiz-burun-estetigi
Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulaması Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği adından da anlaşıldığı üzere, bilinen ameliyat uygulamasına başvurulmadan gerçekleştirilen burun estetik işlemleridir. Ancak ameliyatsız burun estetiği her burun yapısına uygun olmayabilir. Bu nedenle, bu yönteme başvurulabilip başvurulamayacağı muayene sonucunda doktorunuzun karar verebileceği bir konudur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Doktorunuz muayene sırasında burnunuzun düzeltilmesine yönelik değerlendirme yapar. Eğer burun yapınız ameliyatsız burun estetiği için uygunsa, burnunuzda ulaşılmak istenen görselliği sağlamak için gerekli olan bölgelere dolgu yapılır. Bu işlemde kullanılan dolgu, yüzde kırışıklık tedavi etmek amacıyla kullanılan dolgu ile aynıdır. Burnun istenmeyen çıkıntı, tümsek ve burun ucu düşüklüğüne uygulanabilecek bu enjeksiyonlar sayesinde 15 dakika gibi kısa bir sürede istenilen görüntü elde edilebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Ameliyatsız burun estetiğine uygun bir burun yapısına sahipseniz, cerrahi olmayan bu burun estetiği işlemi sayesinde ameliyatla ortaya çıkabilecek harhangi bir risk üstlenmeden ideal bir buruna kavuşabilirsiniz.
 • Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarından anında sonuç alabilir ve yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan işlemden sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Bu metodun en önemli avantajlarından biri işlem sonrasında ortaya çıkan yeni burun modelinizi deneme şansınızın olmasıdır. Yani bu method uygulandıktan sonra burun şeklinizi beğenmediğiniz takdirde kullanılan dolgu maddesi birkaç gün içinde eritilebilmekte ve burnunuz eski şekline dönmektedir.
 • Burun estetiği ameliyatlarına göre ameliyatsız burun estetiği işlemleri daha az maliyetli olan uygulamalardır.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

  Ameliyatsız Burun Estetiğinin Dezavantajları Nelerdir?

  • Ameliyatsız burun estetiği her burun yapısına uygulanamamaktadır.
  • Temel olarak burun boyutunu büyüten bir uygulama olarak değerlendirilebilir ve burun boyutunun küçültülmesi, daraltılması ya da kısaltılmasına ihtiyaç duyan hastalarda kullanılamaz. Dolayısıyla burun boyutunun küçültülmesi ya da büyüklüğünün tamamen değiştirilmesi amaçlanan durumlarda burun estetiği ameliyatları uygulanmalıdır.
  • Ameliyatsız burun estetiği uygulamasının etkisi kalıcı değildir ve yaklaşık 1 ile 3 sene kadar sürebilmektedir. Ancak bu sürenin sonunda burundaki dolgu maddesi tamamen bitmemekte ve gerekli miktarda ilave ile burun tekrar istenilen şekle rahatlıkla kavuşturulabilmektedir.