Burun Estetigi
Estetik Burun Ameliyatı Fiyatları Nasıl Değerlendirilmelidir?

Burun yüzümüzün merkezinde ve yüz güzelliğine çok büyük etkisi olan bir organımızdır. Hem fonksiyonları, hem de estetik olarak önemi gözönünde bulundurulduğunda, burun estetiği ile ilgili kararlarınızda burun estetiği fiyatlarının en önemli kriter olmaması gerektiği açıktır. Ameliyatla ilgili kararınızı verirken, hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için başarıyla sonuçlanacak bir burun estetiği ameliyatı olacağınızdan emin olmalısınız.

Elbette ki toplumumuzda çok farklı gelir gruplarından kişiler mevcuttur. Herkesin fiyat konusunda aynı esnekliğe sahip olamayacağı bilinen bir gerçektir. Ancak kaliteli, güvenli ve başarıyla sonuçlanacak bir burun estetiği ameliyatı için gerekli olan fiyatı ödemeniz şarttır. Aksi  takdirde karşılaşabileceğiniz maddi ve manevi problemler yüzünden burun ameliyatınızın astarının yüzünden pahalıya gelme ihtimalini düşünmeniz gerekir.

Dolayısıyla, gerekli imkanlar oluşana kadar ameliyatınızı ertelemeli ya da maddi imkanlarınızı zorlamaya çalışmalısınız. Ameliyat sonrasında pişman olmamak ve hayalinizdeki burna sağlıklı bir şekilde kavuşmak için, en uygun fiyat yerine, ameliyatınızı yapacak cerrahın tecrübesi, sizinle kurduğu iletişim ve ona duyacağınız güvene odaklanarak karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları Web Sitelerinde Yayınlanabilir Mi?

Rekabet kurulunun almış olduğu karara göre, internet ortamında estetik operasyonların fiyatları hakkında bilgilendirme yapmak yasaktır. Rekabet kurulunun kararı hem haksız rekabeti önleyici faydalı bir yaklaşımdır, hem de etik olmayan ticari yaklaşımların internette yayılmasını engellemektedir.


Burun Estetiği Fiyatları Her Hasta İçin Aynı Mıdır?

Hayır, her hasta için geçerli olabilecek standart bir burun estetiği fiyatı yoktur. Bu şekilde sabit bir fiyat belirlemek, asla gerçekçi olmayan yanıltıcı bir yaklaşımdır. Estetik operasyonlarla ilgili fiyat arayışındaysınız, hasta muayenesi yapılmadan verilen fiyatların gerçekçi olmadığını, sadece hasta kazanımı için ortaya konulan ticari bir yaklaşım olduğunu bilmelisiniz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

  Muayene Edilmeden Telefonda Ya da Email ile Fiyat Nasıl Verilebiliyor?

  Muayene etmeden burun estetiği fiyatı vermek son derece yanlıştır ve sadece ticari bir yaklaşımdır. Bu konuda hastaların hassas ve bilinçli davranmaları önemlidir. Unutulmamalıdır ki, burun estetiği standart bir ameliyat değildir. Her hastanın ameliyatı bir diğerinden faklıdır. Ameliyat zorluğu, uygulanacak yöntem ve ameliyat sonrası gereklilikler sadece bu farklılıklardan birkaçıdır. Bu durumda etik olan, hastayı muayeneye davet etmek ve cerrah ameliyat ile ilgili bir fikir edindikten sonra ameliyatın maliyetini hastayla paylaşmaktır. Eğer muayene olmadan fiyat alabildiyseniz, bunun iki nedeni olabilir.

  • Ameliyatınızın kalitesini arttıracak bazı işlem ya da prosedürler yok sayılarak, fiyata dahil edilmemiş olabilir. Bu durumda olması gerekenden daha ucuz bir fiyat verilmiş olabileceği için ameliyatınızın kalitesi ile ilgili üstlendiğiniz risklerin farkında olmalısınız.
  • Ameliyatınızın gereklilikleri detaylı bir şekilde incelenmeden, reel ihtiyacınızdan bağımsız olarak burun estetiğinde olabilecek en üst fiyat verilmiş olabilir. Bu durumda ameliyatınızın olması gereken fiyatının size sunulandan daha düşük olabileceğini düşünmelisiniz.

  Burun Estetiği Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

  Burun estetiği fiyatları başta ameliyatta kullanılacak tekniğe ve burnunuzu yaptırmak istediğiniz şekle göre ve daha birçok nedenle farklılık gösterir. Burun estetiği fiyatını etkileyen nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Estetik cerrahın tecrübesi
  • Estetik cerrahın operasyona yönelik kullandığı teknik
  • Ameliyatta kullanılacak malzemeler
  • Ameliyatın yapılacaği hastane veya klinik
  • Ameliyatın yapılacağı şehir
  • Ameliyatta kullanılacak teknoloji
  • Hastanede kalış süresi
  • Ameliyatta uygulanacak anestezi şekli
  • Ameliyat öncesi ve sonrasında hizmetler
  • Sağlık turizmi ameliyatlarında ulaşım, konaklama gibi ek masraflar

  Estetik Operasyon Maliyetleri Özel ya da Devlet Sigortası ile Karşılanabilir Mi?

  Hayır, ülkemizde gerçekleştirilen estetik uygulamalar ile ilgili olarak devletimiz ya da özel sigorta şirketleri herhangi bir ücret ödemediği için bu tür operasyon maliyetleri bizzat operasyona ihtiyacı olan kişiler tarafından karşılanmak durumundadır.

  Estetik Burun Ameliyatı Muayene Ücreti Nedir?

  Muayene ücreti ile ilgili her cerrahın ya da kliniğin farklı uygulaması vardır. Op.Dr.Taha Mehmetoğlu burun estetiği ile ilgili olarak gerçekleştireceği muayeneyi ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

  Burun Estetiği Ameliyatı ile ilgili Fiyat Aralığı Verilebilir Mi?

  Evet, her ne kadar en sağlıklı yaklaşım, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorunuzun detaylı muayenesinden sonra fiyatın belirlenmesi olsa da, o dönemde muayeneye gelemeyecek hastalara bir fiyat aralığı verilebilir. Ancak verilen fiyat aralığının sadece tahmini olduğu, muayene sonrasında verilecek kesin fiyatın farklılık gösterebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

  Op.Dr.taha Mehmetoğlu’nun bugüne kadar sizin durumunuza benzer hastalarda uyguladığı burun estetiği ameliyatları ile ilgili bir fiyat aralığı almak ve ödeme kolaylıkları ile ilgili bilgi için yandaki “Fiyat Alın” formunu doldurunuz. En yakın zamanda gerekli bilgilendirme için kliniğimizden aranacaksınız.