Beauty portrait of sensual woman.

Meme büyütme, meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır.

Yapısal olarak küçük memelerde ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilir. Meme büyütme işlemi memeleri istenen boyuta ve sağlıklı görünüme kavuşturmayı amaçlar.

Küçüklüğün yanı sıra sarkma da varsa, bu operasyon, meme dikleştirme (mastopeksi) işlemi ile birlikte de yapılabilir. Sarkma nedeniyle meme ucu, meme altındaki kıvrım seviyesinden aşağıya inmişse, sadece meme protezi konulması, bu sarkmayı önleyemez. Sonrasında, meme dikleştirme işleminin de yapılması gerekir.

Meme protezi, kesi yapılarak yerleştirilir. Kesinin yeri, cerrahın tercihine, hastanın isteklerine ve kullanılacak protezin tipine bağlı olarak değişir. 3 farklı giriş yerinden yerleştirilebilir:

  •  Meme altı kıvrımlarından,
  •  Meme ucundan,
  •  Koltuk altından.

Silikon meme protezleri, meme dokusunun altına ya da meme altında bulunan göğüs duvarı kasının (pektoralis majör) altında hazırlanan bir boşluğa yerleştirilir.

Hastanemizde, dağılmayan jel protezler (cohesive jel) tercih ettiğimizden, hasta için herhangi bir problem oluşmamaktadır. Meme protezleri çok uzun yıllar kullanılabilir. Herhangi bir problem oluşmadıkça değiştirilmeleri gerekmez.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

    Ameliyat ve Sonrası

    Göğüs büyütme ameliyatları ortalama 1.5 saat sürer.

    Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta ve birkaç saat sonra ya da ertesi gün hasta taburcu edilebilmektedir. Hastalar genellikle birkaç gün içinde işlerine dönebilmekle birlikte 3 hafta süreyle ağır şeyler kaldırmaması ve kollarını yukarıya kaldırmaması önerilmektedir. Yüzme, tenis gibi sporlara ise altıncı haftadan itibaren başlanabilir. Meme büyütme ameliyatı sonrası memelerde oluşan sertlikler birkaç hafta içerisinde kaybolur ve memeler tabii yumuşak kıvamına ulaşır.